dornbreuss
» » Shpat Deda - Molla E Parë

Shpat Deda - Molla E Parë mp3 album

Shpat Deda - Molla E Parë mp3 album
Performer: Shpat Deda
Title: Molla E Parë
Released: 2010
Genre: Rock / Pop
Rating: 4.6
Votes: 722
Formats: XM VQF MMF MP1 AHX WMA MP3
MP3 size: 1431 mb
FLAC size: 1436 mb

Shpat Deda - "Molla e Parë" live në RockStock Music Festival 2015 - Продолжительность: 4 минуты 39 секунд. Interpretim live i kanges "Molla e pare", shkeputun prej live koncertit qe asht u publiku bashke me albumin me titull "Molla e parë" në qershor, 2010 Пользователь Shpat Deda добавил видео 6 лет назад.

Listen to Molla E Parë now. Listen to Molla E Parë in full in the this site app. Play on this site.

Album: Molla E Parë, 2017. Interpretim live i kanges "Molla e pare", shkeputun prej live koncertit qe asht publiku bashke me albumin me titull "Molla e pare" gjate qershorit, 2010. Kanga: Fjalet dhe muzika: Shpat Deda Aranzhmani: Genc Salihu, Visar Kuci, Nesim Maxhuni, Ilir Bajri dhe Armend Xhaferi. Producent muzikor: Genc Salihu Regjia: Kaltrina Krasniqi. Bendi: Ilir Bajri - Klaviature Visar Kuci - Bas Nesim Maxhuni - Tupana Armend Xhaferi - gitare elektrike Shpat Deda - vokal, gitare akustike. Aktoret: Eron Shala, Shpresa Nokaj dhe Blerta Ismaili

Chords for Shpat Deda - "Molla e Parë" live në RockStock Music Festival 2015. Play along with guitar, ukulele, or piano with interactive chords and diagrams. Includes transpose, capo hints, changing speed and much more. Loading the chords for 'Shpat Deda - "Molla e Parë" live në RockStock Music Festival 2015'.

Album · 2017 · 1 Song. Ninullë - Single Shpat Deda. Shpat Deda) - Single.

Download now. English.

Learn to play 'Molla E Parë' easy by Shpat Deda with guitar chords, lyrics and chord diagrams. Updated: February 15th, 2018. G F EE sytë e saj s'po muj i gjojnë t'mitë AA EE N'botën e saj s'po mujë me hi. G F Si molla e parë po m'mbanë në shi. Verse: G F C Ka kohë që s'kom mujtë me gjetë vend G F G Sa herë që je permend G F C G Sa herë qe m'ki ra n'mend F C G.M'ka marrë kohë me u msu me qenë i lirë F C G EE Se nuk ishë punë për fmi me u plak n'fmini.

Tracklist Hide Credits

1 Kur T'kom Afër
Electric Guitar – Tomor KuçiOrchestrated By – Visar Kuçi*Violin – Visar Kuçi*
4:33
2 Për Ty
Percussion – Xhemil Gjini
4:02
3 Ëndërroj
Saxophone – Arian Randobrava
3:10
4 A Thu
Slide Guitar – Visar Kuçi*Trombone – Betim KrasniqiTrumpet – Avni Krasniqi
3:29
5 N'shpirt M'ka Rritë
Trombone – Betim KrasniqiTrumpet – Avni Krasniqi
5:06
6 Kangë E Gzushme
Orchestrated By – Liburn Jupolli, Visar Kuçi*Violin – Visar Kuçi*
4:43
7 E Du 4:43
8 N'darkë 4:15
9 Ambël E Tharptë 5:27
10 Njerëzit E Tij
Electric Guitar – Armend Xhaferi
5:10
11 Molla E Parë
Bass – Visar Kuçi*Electric Guitar – Armend XhaferiEngineer – Blerim KromaKeyboards – Ilir Bajri
3:26

Companies, etc.

  • Recorded At – Dukat Mongi
  • Mixed At – Dukat Mongi
  • Mastered At – SAE Mastering

Credits

  • Cover – Ylber Cërvadiku
  • Drums – Nesim Maxhuni
  • Electric Guitar, Acoustic Guitar, Bass, Harmonica, Keyboards, Programmed By, Backing Vocals, Engineer, Orchestrated By – Genc Salihu
  • Photography By – Astrit Ismaili
  • Programmed By, Engineer – Labinot Sponca
  • Vocals, Acoustic Guitar, Harmonica, Backing Vocals, Words By, Music By – Shpat Deda

Notes

All rights owned by Shpat Deda.
dornbreuss.it
© All right reserved. 2015-2019
Contacts | Privacy Policy | DMCA
Music albums are provided for reference only